Mikroregionem Nechanicko na kole - pohodový cyklovýlet

Mikroregionem Nechanicko na kole - pohodový cyklovýlet

Když jsem se poprvé doslechl o akci zvané "Mikroregionem Nechanicko na kole", jednu věc jsem věděl hned - jedu. A tak jsem začal pátrat dál a narazil na pěkný PDF plakát na webu mikroregionu Nechanicko, kde jsem se dočetl podrobnosti a tím se moje účast jenom definitivně potvrdila. Mikroregionem Nechanicko na kole je akce, která se pořádá pravidelně dvakrát do roka, vždy jednou na jaře a jednou na podzim. Já se zatím účastnil pouze poslední podzimní akce a tady přináším můj náhled na celou věc - taková minirecenze.


Plakát

Plakát Mikroregionem Nechanicko na koleNa plakátu bylo vše podstatné - kdy se akce koná (14. září 2013 v mém případě), kde se startuje, kudy a kam se jede. Vypsány byly dokonce 2 různé trasy a nechybělo ani několik obrázků - např. z grilování pstruhů v cíli.

14. září
START 10 h u KD Nechanice
Jsou naplánovány 2 trasy. Obě nás cestou dovedou k návštěvě unikátního Archeoparku ve Všestarech (www.archeoparkvsestary.cz), odkud si do cílové stanice přivezete razítko (buď na mapce nebo na letáčku archeoparku). Cílem jsou Mokrovousy, areál místního koupaliště, kde budou pro cyklisty (kromě tradičního trička) připraveny vyhlášené grilované makrely a domácí koláč. V místě je i dětské hřiště a pískoviště. 

Trasa mikroregionu na kole a má cesta

Zatímco trasy byly podle plakátu naplánovanány celkem jasně, skutečná cesta je pak dost individuální, i když se neliší nějak zásadně. Jednak docháchí k jistým úpravám kvůli počasí (když prší, některé cesty jsou špatně sjízdné) a nebo prostě podle toho, jak se kdo cítí. Plakát sám o sobě nabízí 2 základní trasy a a k tomu všemu jednu alternativu k delší trase pro případ špatného počasí:

1. trasa (19 kilometrů)
KD Nechanice, trasa 4292 směr Lubno, pokračovat na Dolní Přím, napojení na trasu 4270 do Rosnic a Všestar. Archeopark je za ZŠ a bazénem.
Do cíle po trase 4286 (Střezetice, Třesovice, pak napojení na trasu 4292 do Mokrovous (na návsi za zvoničkou vlevo, po levé straně míjíte park, rybník a klubovnu – rovně).
2. trasa (27 kilometrů)
KD Nechanice, směr Kunčice, dále po trase 144 do Radostova (v případě nepřízně počasí sjet na 4291 do Homyle a tady vlevo na Libčany a Těchlovice), Radíkovic, Těchlovic, kde po trase 181 do Stěžer, u hospody vlevo, dále odbočit vpravo směr Bříza, v Bříze na křižovatce vlevo a dále vpravo do Rosnic a do archeoparku do Všestar.
Do cíle po trase 4286 (Střezetice, Třesovice, pak napojení na trasu 4292 do Mokrovous (na návsi za zvoničkou vlevo, po levé straně míjíte park, rybník a klubovnu – rovně).

Jelikož 27 kilometrů (a libovolnou cestou zpět) pro mě není žádná výzva, vydal jsem se delší cestou. Navíc jsem využil změny trasy v případě nepřízně počasí a z Nechanic jsem jel až do Homyle (v Kunčicích jsem neodbočil). Celou dobu jsem jel podle mapy až na poslední část před Všestary - v Bříze jsem se vydal doprava namísto doleva a tak jsem jel do Všestar přes Světí, čímž jsem si trať zanedbatelně prodloužil.

Zde je GPS záznam mé cesty včetně výškového a rychlostního profilu v grafu dole.

Mikroregionem Nechanicko na kole - trasa (GPS)

A aby nebylo statistických údajů málo, ještě jedna ochutnávka z Endomonda - statistiky z jízdy (vzdálenost, doba jízdy, průměrná rychlost, maximální rychlost, spálené kalorie, hydratace, maximální a minimální nadmořská výška, celkové stoupání a klesání a počasí).

Mikroregionem Nechanicko na kole - Endomondo údaje

Závěr

Akce se účastnilo poměrně dost cyklistů - kolem 70, všechny věkové kategorie. Cesta byla pohodová, mírně pršelo, ale nešlo nic jiného než příjemnou sprchu. I teplota byla ještě dobrá, s návleky na kolenou nebyl problém jet v cyklokraťasech a bundě. Na závěr v Mokrovousech na nás čekala odměna v podobě pěkného trička s logem závodu

Pro mě tato jízda představovala něco málo přes 2 hodiny čistého času šlapání a 50 kilometrů v nohách i s cestou z Řehot do Nechanic a z cíle (Mokrovousy) do Benátek. A mně teď nezbývá než se připravit na ČT Author Cup, kterého se budu účastnit za necelý měsíc.

<< Back to the previous page


Write a comment
 If you cann't see the verification code clearly.
Type the characters into the text field below(*)
 
This website uses cookies for ads, just like any other website. Further information