Brigáda Břemus Nový Bydžov

Brigáda Břemus Nový Bydžov

Hledáte brigádu?

Břemus práci nabízí. Ale za jakou cenu? A teď nemyslím peníze...


Co brigáda obnáší

Kovošrot Břemus - brigádaBrigáda v kovošrotu - to mluví samo za sebe. A pokud si někdo nedovede představit, co se v takovém kovošrotu dá brigádníkům poskytnout za práci, povím vám to. Náplň práce spočívá především ve třídění kabelů podle materiálu (Cu, Al, Pb, Fe), tloušťky a příměsí (olej, hliníkový plíšek...), úklidu pracoviště, stahování kabelů, třídění materiálu... zkrátka dřina "holýma rukama" s rukavicemi, ve špinavém a trochu nebezpečném prostředí - ne nadarmo před prvním výkonem práce podepisujete bezpečnost práce :) Většinu času strávíte pod širým nebem na pražícím sluníčku. Jindy budete stahovat kabely z bužírky v hale. V mírném dešti práce venku neustává. Ano, taková je práce v kovošrotu - což by nikoho snad ani nemuselo překvapit. A abych nezapomněl dodat, v roce 2012 byl plat 50 Kč / hod čistého. Bohužel je tato práce také poměrně neperspektivní, naučíte se rozeznávat jednotlivé kovy, zjistíte, podle jakých kritérií se určuje cena kovu... ale co dál? Nic.

Shrnutí

  • třídění a stahování kabelů ajiných kovů, uklízení
  • pouze pro mužské pohlaví (viz další bod)
  • dřina, na slunci, na mírném dešti
  • nebezpečné prostředí
  • plat 50 Kč / hodina

Není všechno tak hrozné jak se zdá

V Břemusu jsem strávil za posledních 5 let přes 10 měsíců - většinou celé letní prázdniny, což je u brigádníků na tomto místě velmi neobvyklé - většina nevydrží déle než 14 dnů a nikdy se už nevrátí (viz dřina). Kdybych myslel pouze na body, které jsem vypsal výše, rozhodně bych tam nebyl déle než 1 měsíc...

V okolí Nového Bydžova mnoho příležitostí pro brigádniky také není. Důležité je také zmínit, že v Břemusu Vám nehrozí, že byste nedostali zaplaceno - na vše máte smlouvu a pan Musil je slušný člověk.

Díky této práci jsem se naučil vydělat si na to, co potřebuju, vlastní silou, vlastníma rukama (kterýma v budoucnu pracovat neplánuji, ale teď už vím, že bych to zvládl) a vydržet delší dobu i v nekomfortním pracovním prostředí. Navíc jsem si za tu dobu přišel na pěkné peníze (v roce 2008 byl plat 60 Kč/hod, v letech 2009-2011 70 Kč/hod, v roce 2012 však už jen 50 Kč/hod) a tak pořídil řadu drahých věcí, na které bych se jinak nezmohl.

Druhá strana mince

  • jistá práce
  • jisté peníze
  • naučíte se pracovat a vydělat si na co potřebujete
  • lepší takováto práce než žádná

Závěrem

Určitě nejde o vaši vysněnou brigádu, ale rozhodně v Břemusu k nějaké koruně přijdete a o to u brigády jde především. Pokud seženete lepší místo, dobře pro vás, mně se to také povedlo, pokud ale ne, neseďte doma na zadku a radši dělejte těžkou práci než nic. "Lepší vrabec v hrsti, nežli holub na střeše..."

Pár fotografií přímo z práce

Nebezpečí - brigáda Břemus I některé kusy plechu jsou pěkné Kolosální Fuchsy - dobré si držet odstup (zde před broušením nůžek) Trochu jiná práce, ke které se každý nedostane - síťování vagónů Trochu jiná práce, ke které se každý nedostane - síťování vagónů Trochu jiná práce, ke které se každý nedostane - síťování vagónů

<< Back to the previous page


Comments.
David Hotmar
+1

Dobrý den mám zájem o práci

Published on 12.06.2014 21:05:10, from Nový Bydžov
Tomáš Janeček
+1

Dobrý den, Davide, tak napište firmě Břemus - já jsem jen bývalý brigádník :)

Published on 12.06.2014 22:42:29, from Řehoty, Czech Republic
Write a comment
 If you cann't see the verification code clearly.
Type the characters into the text field below(*)
 
This website uses cookies for ads, just like any other website. Further information