Tvorba webů na CMS GetSimple

GetSimple logoKdyž jsem se dostal do světa redakčních systémů, GetSimple jsem si rychle oblíbil. Podívejte se na reference a bude vám jasné proč - jednoduchost sama.

Výhody CMS GetSimple

  • velmi nenáročný na hosting co se výkonu i velikosti týká
  • jednoduchý na pochopení
  • velmi rychlý
  • nevyužívá databázi (ukládá do xml) - odpadají s tím související komplikace
  • snadno se jej naučíte

S jednoduchostí ale přichází i méně funkcí, proto GetSimple není vhodný na úplně všechny typy webů. Hodí se především na:

  • firemní vizitky
  • osobní stránky
  • microsite / minisite
  • jednostránkové weby (např. WebSimple)

Zkušenosti s GetSimple

Připravil jsem firemní release, ze kterého všechny weby firmy WebPrezent postavené na GetSimple vychází. Napsal jsem jeden plugin a upravil řadu dalších, které používáme. Také jsem napsal několik málo návodů v češtině, aby se ostatním s CMS GetSimple začínalo lépe. První je o GetSimple obecně, druhý o užitečných pluginech a třetí o tom, jak si vytvořit vlastní šablonu nebo stávající upravit.


News Manager čeština

Vytvořil jsem uživatelsky přívětivý překlad skvělého blogovacího pluginu News Manager (Správce novinek) do GetSimple.

Klikněte sem pro stažení češtiny do News Manageru (GetSimple)


Pages & Comments čeština

A k čemu je blog bez komentářů? Byla by škoda je nemít, i proto zde nabízím svoji verzi českého překladu skvělého (a snad jediného) pluginu pro (ne externí) komentáře jménem Pages & Comments.

Klikněte sem pro stažení češtiny do Pages & Comments


Czechoslovak Transliteration plugin

Dostupný v GetSimple Extend.

Můj plugin, který se mezi Československou populací stal celkemoblíbeným, když překonal stovku stažení - mnoho československých uživatelů GetSimple není.

Popis:

Jendoduchý plugin, který zajistí dokonalou transliteraci vašich českých nebo slovenských titulků stránek do slugu URL, aniž by vymazal nebo špatně nahradil jakýkoliv znak.

Pokud máte titulek se speciálními znaky jako třeba "JiskÅ™ičky záÅ™í" , tento plugin vám udělá slug stránky (URL název stránky) "jiskricky zari" bez zdeformování titulku.

Navíc vůbec nezáleží na tom, jaký máte nastavený jazyk v administraci GetSimple. Plugin je zcela nezávislý na všech nastaveních a zkrátka funguje, dokud jej nezakážete v administraci.

Testován s GetSimple verze 3.1.2 až 3.2.3, měl by ale fungovat s mnoha dalšími - alespoň těch 3.x.x.

Instrukce pro instalaci:

Pouze zkopírujte soubor czechoslovak_translit.php do adresáře /plugins v rootu vašeho webu. Pokud používáte GetSimple 3.2 nebo novější, nezapomeňte plugin po zkopírování ještě v administraci povolit v záložce Pluginy.

Klikněte sem pro stažení pluginu Českoslovensé transliterace pro GetSimple

Reference - vytvořil jsem na systému GetSimple

Jeřábnické práce Hradec Králové

Jeřábnické práce Hradec KrálovéPrvní (mini)web, který jsem ve firmě WebPrezent udělal. Web o jeřábnických pracích firmy Malina-Vrše s.r.o. Běží na redakčním systému GetSimple a mojí prací bylo kódování, stylování (podle grafického návrhu) a vkládání obsahu.


Jeřábnické práce Pardubice

Jeřábnické práce PardubiceObdoba předcházejího, pouze mířený na oblast Pardubic. Také běží na redakčním systému GetSimple a mojí prací bylo opět kódování, stylování (podle grafického návrhu) a vkládání obsahu. 


Jeřábnické práce Kolín

Jeřábnické práce KolínDalší variace na předchozí miniweb. Také běží na redakčním systému GetSimple a mojí prací bylo opět kódování, stylování (podle grafického návrhu) a vkládání obsahu.


GEPP s.r.o.

GEPP s.r.o.Další z menších webů na systému GetSimple, tentokrát pro geodetickou (zeměměřičskou) společnost GEPP s.r.o. Mojí prací bylo opět kódování, stylování (podle grafického návrhu) a vkládání obsahu.


EGR Ventil

EGR VentilA opět podpůrný web běžící na redakčním systému GetSimple. Jedná se o miniweb o EGR ventilu, což je (drahá) součást výfokového potrubí většiny dieselových vozů. A pro auto je dokonce lepší, když v autě není... Tento web také běží na redakčním systému GetSimple a mojí prací bylo opět kódování, stylování (podle grafického návrhu) a vkládání omezeného obsahu.


Profichip rozcestník

Profichip rozcestníkRozcestník Profichip tuningu jedné firmy. Jedná se pouze o jednu statickou stránku, která je běží také na systému GetSimple a je možné ji rozšířit o menu a udělat z ní celý web na tomto CMS. Moje práce spočívala v nakódování podle grafického návrhu.


WebSimple - jednoduchý web

WebSimple - jednoduchý webJednostránkový web o produktu WebSimple, což jsou různé varianty webů na redakčním systému GetSimple za rozumné peníze.Náplň mé práce bylo pouze kódování a vložení vzorového obsahu. Kódování bylo v tomto případě ale časově několikanásobně náročnější vzhledem k různorodé struktuře stránek webu.


Vozíky Janďourek

Vozíky Janďourek Povedený web plný průhlednosti. Informuje potenciální klienty o vozících, takzvaných skútrech, pro starší nebo tělesně postižené lidi z Velké Británie. Běží na systému GetSimple a výsledkem kódování byla originální šablona. Komunikace s klientem byla navíc vstřícná a velmi rychlá.


Zoopark Stěžery

Zoopark Stěžery Moc hezký web o lokální Zoo na okraji Hradce Králové v obci Stěžery, o které málokdo ví. Staví hlavně na fotkách a veselých exotických barvách. Jde také o web na redakčním systému GetSimple a celkově je web více než povedený. Tradičně práce spočívala ve všem kromě grafické šablony.


Stavby Izotrade

Stavby IzotradeTaké pěkný web, tentokrát o stavebních pracích firmy Izotrade. Velmi pěkná grafika je věc, která každého zaujme na první pohled. Web je menší, běží na systému GetSimple. Opět byla moje práce kompletní kódování včetně řezání návrhu do šablony webu.


CSS3 Rozcestník mých webů

Tomáš Janeček - Rozcestník mých webůNic jiného než rozcestník webů, které jsem tvořil kompletně sám a nebojím se je zveřejnit :) Toto je pouze statický jednostránkový web, kde jsem se snažil o moderní grafiků a využití efektů, které se běžně dělají přes JavaScript (a jQuery knihovnu), bez použití JavaScriptu - pouze HTML a CSS3. Jedná se skutečně o minimalistický webík, jeho tvorba také zabrala sotva 2 a půl hodiny.


Tomáš Janeček - osobní web

Tomáš Janeček - osobní webPrvní ostrá verze mého vlastního webu. Vznikl hlavně jako můj studijní nástroj redakčního systému GetSimple, ale později mě začal bavit více a více, až jsem začal psát obsah. Celé čistě moje práce až na morek kosti, tentokrát včetně extravagantního až možná přehnaného grafického kabátku, který mě ale dobře vystihuje.


Tomáš Janeček - osobní web v2

Třetí verze osobního webu Tomáše JanečkaTřetí verze mého webu, druhá v ostrém provozu. Rozhodně pokrok oproti předchozí, snažil jsem se zjednodušit design a hlavně se zbavit přeplácanosti v předchozí verzi, což se celkem povedlo. Přesto jsem nechtěl odprostit od zdobné grafiky. Dalším krokem bude kompletní předělání do HTML5 jako součást bakalářské práce a možná i responsivní design.


Ubytování Šetek - Apartmán Žehrov

Ubytování Šetek - Apartmán ŽehrovWeb o pěkném apartmánu na klidném turistickém místě v Českém ráji nacházející se v obci Žehrov. Poskytuje ubytování všem, kteří o něj požádají za velmi nízké ceny. Také běží na systému GetSimple a i zde jde čistě o moji práci.

 

Write a comment
 If you cann't see the verification code clearly.
Type the characters into the text field below(*)
 
This website uses cookies for ads, just like any other website. Further information