Zájmy, koníčky, hobby

Ukulele

Má ukulele Ortega RFU10S a jedno nonameČím jsem starší, tím větší jsem měl chuť naučit se na něco hrát - piano, klávesy, kytara... nebo třeba malé havajské sopránové ukulele :) A shodou okolností jsem ukulele dostal jako dárek a už jsem ho nedal z ruky. Za týden jsem se naučil všechny základy a I'm Yours od Jasona Mraze, během tří měsíců pak desítky písniček, různé rytmy, vzorce brnkání... a kolem 20 akordů. Co víc si přát, hrát na ukulele je celkem jednoduché a přitom neskutečná zábava.

Počítače - SW, HW, programování a kódování, tvorba webů

HeatpipesPočítače jsou mým dlouholetým koníčkem a práce s nimi vysněné zaměstnání. Rád o nich čtu a ještě raději s nimi pracuji. Obyčejné nastavování operačního systému asi není zábavou pro nikoho, ale zajímat se o současný software a umět s ním pracovat, znát současnou nabídku hardwaru desktopových počítačů i notebooků, umět vytvořit hodnotný web, naprogramovat jednodušší program, nic z toho jistě není na škodu.

Volejbal

Sport VolejbalVolejbalu jsem se začal věnovat v 7. třídě ZŠ na nepovinném kroužku s panem učitelem Mikšíčkem, další rok jsem chodil již i na nepovinný volejbal a v deváté třídě opět. Pak nastala volejbalová pauza. Nicméně, ve druháku jsem začal trénovat s týmem Nového Bydžova TJ Jiskra Nový Bydžov, který trenéval na zápasy okresní soutěže, a ve čtvrťáku jsem se stal i jejich hráčem. Po nástupu na VŠ však příležitostí i času na volejbal není mnoho a navíc začaly problémy s bolestí kolen, takže už jsem spíše rekreační hráč než nějaký zarputilý volejbalista.

MTB Cyklistika

Merida Multivan teamVelmi rád proháním své kolo, Merida Matts TFS XC 100-D verze 2009, které se stalo mým splněným snem díky hydraulickým kotoučovým brzdám. Od doby, co ho mám, jej využívám nejen jako dopravní prostředek, který je nejen zdraví velmi prospěšný, ale dokonce i ekologicky přívětivý a šetří peněženku. Naježděno mám na něm zhruba 6 tisíc kilometrů a stále bez nehod. Pro zajímavost, nejdelší výlet po silnici měl asi 130 km.

Snowboarding

SnowboardingSnowboardingu se věnuji teprve třetím rokem a spíš jen rekreačně, čemuž odpovídá i levnější české prkno Westige, i tak je to ale prima zábava, která navazuje na můj další koníček, skateboarding.

Skateboarding

Skateboarding - boardslideNa skateboard jsem se poprvé postavil ještě než jsem šel na základní školu. Bylo to plastové prkno alias ryba. V 8. třídě na ZŠ jsme s kamarády koupili klasické skateboardy a začali jezdit po ulicích a skateparcích a zlepšovali jsme se a zlepšovali, dokud nás střední školy nerozdělily. Pak už na skateboard tolik času nebylo, ale i tak si i dnes zajezdím rád na své "desce" Peace.

Angličtina

The Statue of LibertyTaké angličtině, překládání, a konverzaci v angličtině se věnuji rád. Na střední škole to všechno začalo - angličtinu jsem si dovyjasnil a věnoval se jí prostřednictvím knih v angličtině, písničkami s textem, filmy s anglickými titulkami a nejasné jsem si vyjasnil buď ve škole, nebo na internetu.


Write a comment
 If you cann't see the verification code clearly.
Type the characters into the text field below(*)
 
This website uses cookies for ads, just like any other website. Further information